MENU

Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna / Dla dzieci / W góry z dzieckiem

W góry z dzieckiem


Górskie wycieczki to wspaniały sposób na niezapomniane wspomnienia w rodzinnym gronie. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji w śród których znajdą się opcje dla dzieci w każdym wieku. (Organizacja we własnym zakresie)

Droga pod Reglami - Szlak prowadzi wzdłuż dolnej granicy lasów, skrajem parku narodowego ( od Księżówki w okolicach ronda Jana Pawła II, aż do Siwej Polany, czyli wejścia do Doliny Chochołowskiej. Dojścia do Drogi pod Reglami znajdują się w wielu miejscach Zakopanego i Kościeliska. Łagodna i szeroka ścieżka jest odpowiednia dla maluszka w każdym wieku. Trasa liczy sobie 9,3 km a jej przejście zajmuje ok. 2 h 45 min, dlatego warto wcześniej zaplanować czy przejdziemy ją całą, czy wybrany przez nas fragment. Za wejście na szlak nie pobierane są opłaty.

Dolina Strążyska - Jako łatwo dostępna trasa, mająca wlot w centrum Zakopanego, jest częstym wyborem turystów w każdym wieku. Dotrzeć do niej można własnym transportem lub komunikacją miejską. U wejścia znajduje się budka w której należy kupić bilety a zaraz za nią są tablice informacyjne TPNu oraz toalety. Długość trasy to ok. 4,8 km a czas jej przejścia to średnio 1h 42 min.

Dolina Kościeliska - Jest rewelacyjną opcją na wycieczkę z dzieckiem ponieważ w zależności od wieku małego podróżnika możemy wybrać odpowiedni wariant. Maluszki chętnie będą moczyć nogi w górskim potoku, a starsze dzieci z radością wybiorą się do jednej z jaskiń. Na taką wyprawę zaleca się koniecznie zaopatrzyć w latarkę, odpowiednie ubranie i obuwie. Trasa ma ok 9 km długości.

Kolejka na Kasprowy Wierch - Zdobycie szczytu o własnych siłach mogło by być za trudne dla dziecka, jednak dzięki możliwości kupienia biletu na kolejkę, staje się to możliwe dla naszych najmłodszych w formie przyjemnej przejażdżki.

Dolina Chochołowska - Największa i najdłuższa z dolin w Tatrach polskich, ma ok 10 kim długości. Jest idealnym miejscem na łagodne spacery z dziećmi lub osobami starszymi. Dodatkowymi atutami tego miejsca jest też możliwość poruszania się rowerem oraz Schronisko PTTK znajdujące się na Polanie Chochołowskiej. Polecamy ją na wycieczki wózkiem z najmłodszymi.

Szlaki dostępne dla wózków

Przed wyprawą zaleca się odpowiednie przygotowanie. Oto kilka podstawowych wskazówek przydatnych przed wyjściem w góry.

Mamy nadzieję że pomogliśmy. Pensjonat Sekuła życzy miłego czasu na górskim szlaku.


Dane kontaktowe

Skontaktuj się z nami!

PENSJONAT SEKUŁA***

Lokalizacja: ul. Wierch Olczański 108 , 34-530 Bukowina Tatrzańska

Godziny posiłków:
Śniadanie 08:00 - 10:00      Obiadokolacja 16:00 - 18:00

Doba hotelowa: 15:00 - 10:00

Telefon: +48 534 828 533
Mail: rezerwacje@pensjonatsekula.pl