Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna / Atrakcje / Atrakcje zimowe
Wyciągi narciarskie
Najbliżej położone ( na Wierchu Olczańskim)
Turnia - Położony ok 1 km. Od naszego pensjonatu, dysponuje dwuosobową koleją krzesełkową o długości 400 m i przepustowości wynoszącej do 1500 os/h. Kolej obsługuje trasę zjazdową o długości 500 m i różnicy poziomów - 90 m. Stok, którego szerokość to 100 m, jest oświetlony, ratrakowany, oraz sztucznie naśnieżany. Poziom trudności trasy określany jest jako łatwy / średnio trudny. Narciarze mają tutaj do dyspozycji również parking na 40 samochodów oraz trzech autokarów.
UFO - Umiejscowiony 1,4 km. od pensjonatu. Oferuje wyśmienitą jazdę dla całej rodziny na naśnieżanym, ratrakowanym i sztucznie oświetlonym wyciągu talerzykowym długości 400m i przepustowości ok 700 os/h o stopniu trudności dla początkujących i średnio zaawansowanych. Dodatkowymi atutami są parking (również dla autokarów), zaplecze gastronomiczne, nauka jazdy, dobrze wyposażona wypożyczalnia i nagłośnienie na całej długości stoku.
Przy Kolibie - Położony 1,7 km od naszego pensjonatu. Ośrodek przystosowany jest zarówno do potrzeb osób początkujących oraz średnio zaawansowanych. Przy Kolibie funkcjonuje wyciąg narciarskich o długości 350 metrów przy różnicy wzniesień 50 metrów. Wzdłuż niego została wyznaczona bardzo łatwa trasa tej samej długości. Doskonale nadaje się ona zarówno do nauki jazdy oraz doskonalenia techniki szusowania na nartach i snowboardzie. Zaraz Przy Kolibie znajduje się szkółka narciarska z wykwalifikowaną kadrą instruktorów oraz wypożyczalnia nart i snowboardu.
Halny - Umiejscowiony 1,3 km od pensjonatu. Wyciąg o długości 320 m a różnica wysokości wynosi 60m, jest oświetlony, cała trasa sztucznie naśnieżana i ratrakowana. Przepustowość to ok 350 os./h. Stok doskonale nadaje się do nauki jazdy dla osób początkujących, a także dla doświadczonych narciarzy i snowboardzistów.
Inne wyciągi na Bukowinie Tatrzańskiej
Niedźwiadek - Znajduje się 2,7 kim od naszego pensjonatu, jest połączony z Wyciągiem na Wysokim Wierchu. Jest Najdłuższym z wyciągów w tym kompleksie. Jest jednym z pierwszych, jakie powstały na terenie Bukowiny Tatrzańskiej. Różnica poziomów między stacją dolną i górną wynosi 60 metrów i jest wystarczająca zarówno do osiągania przyzwoitych prędkości, jak i zachowania pełnej nad nią kontroli. Wszystkie stoki są bardzo szerokie, sztucznie naśnieżane i wyrównywane ratrakiem. Z uwagi na wysokość (1000 m.n.p.m.) długość zalegania pokrywy śniegu umożliwia bezproblemową jazdę od grudnia do końca marca. Długość 600m - Wyciąg Orczykowy. Idealny na rodzin z dziećmi, początkujących. Wyciąg czynny w godzinach 9 - 20. Naprzeciwko wyciągu wypożyczalnia i szkoła narciarska.
Jedynka - Na Wysokim Wierchu Znajduje się ok 2,7 km. od naszego pensjonatu. Działa tutaj kilka punktów gastronomicznych oraz karczma ,,Wanta” w której można zjeść regularny obiad. Kilka wypożyczalni nart, kilkunastu instruktorów narciarskich. Jednym z wielu atutów jest tutaj równiez sporo miejsc parkingowych, dwa parkingi na około 150 samochodów osobowych. Jedną z najbardziej cenionych atrakcji tej lokalizacji, jest też bliskość basenów termalnych w Bukowinie, gdzie po trudach szusowania można zrelaksować się w gorących wodach Podhala. są czynne od godziny 9.00 do ostatniego narciarza. Personel techniczny jest bardzo pomocny w zapinaniu niewprawnych dzieci do orczyka i reaguje jego błyskawicznym zatrzymaniem w każdej, kłopotliwej sytuacji. Przepustowość wyciągu wynosi około 600 osób na godzinę. Sporą prywatność nauki jazdy zapewniają też instruktorzy narciarstwa. Bez obaw można u nich pobierać podstawowe nauki, nie stresując się upublicznieniem jego efektów.
Rusiń-Ski - Znajduje się tylko 3 km od naszego pensjonatu ! Rodzinna Stacja Narciarska na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje czteroosobową kolej krzesełkową, dwa wyciągi orczykowe, babylift (wyciąg dla najmłodszych), tor do snowtubingu (zjazdy na oponkach) oraz trasy o zróżnicowanym stopniu trudności skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry. Wyciąg szkoleniowy dla początkujących oddzielony jest od głównej trasy, co zwiększa bezpieczeństwo uczących się jeździć na nartach. Stoki są doskonale utrzymane - sztucznie naśnieżane, oświetlone i ratrakowane. Główna trasa ma 800 metrów długości, ale co najważniejsze szerokość ok. 150 metrów, co sprzyja miłośnikom carvingu oraz powoduje, że narciarze i snowboardziści nie muszą obawiać się o bezpieczeństwo na stoku. Większość tras na Rusińskim Wierchu oznaczonych jest kolorem niebieskim, co oznacza, że są one łatwe i sprzyjają narciarstwu rodzinnemu. W kompleksie znajdują się także trudniejsze, czerwone odcinki, pozwalające na szybszą jazdę. Dla chętnych do jazdy na tyczkach i startu w narciarskich lub snowboardowych slalomach udostępniona jest trasa sportowa, tuż obok pozostałych stoków.
Wyciągi w pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej
Kotelnica Białczańska - Znajduje się tylko 2,5 km od naszego pensjonatu. Kotelnica Białczańska wyposażona jest w 5 wyciągów czynnych codziennie do 22. Na narciarzy czekają 4 wytyczone trasy o różnym stopniu trudności. Dla snowbordzistów zorganizowano snowpark z różnymi przeszkodami. Każda trasa w Kotelnicy jest oświetlona, na miejscu można wypożyczyć sprzęt, znajduje się serwis, bezpłatny parking, szkoła narciarska a także można wstąpić do karczmy by się ogrzać (przy dolnej jak i górnej stacji kolei). A nad bezpieczeństwem zawsze ratownicy TOPR- Trasy łatwe: 7,9 km , Trasy średnie: 4,6 km.
Jurgów Ski - Oddalony od naszego pensjonatu o około 9 km, kompleks tras narciarskich położony na południe od Jurgowa, w południowo-zachodniej części Polskiego Spiszu na granicy polsko-słowackiej na zachodnim zboczu Górkowego Wierchu u stóp Tatr Bielskich. Stacja znajduje się na wysokości 831 m n.p.m., 500 m od granicy ze Słowacją. To właśnie tutaj wytyczono w sumie 4,5 km tras, zróżnicowanych pod względem trudności , nachylenia oraz długości. Jest jedna z najtrudniejszych na Podhalu trasa czarna oraz czerwona - przeznaczona dla wprawionych i posiadających spore umiejętności narciarzy czy snowboardzistów. Mniej zaawansowani narciarze mają do swojej dyspozycji trasę zieloną. Są również wyciągi dla maluszków. W sumie do dyspozycji narciarzy jest 7 tras zjazdowych sztucznie naśnieżanych, oświetlonych oraz ratrakowanych.
Lodowiska
Lodowisko Tafla - Zakopane - Nowe odkryte lodowisko zlokalizowane w dolnej części Zakopanego, przy ulicy Nowotarskiej.
Lodowisko Harenda - Zakopane - Lodowisko o wymiarach 30 m x 20 m jest dodatkową atrakcją Stacji Narciarskiej Harenda. Przy lodowisku znajduje się wypożyczalnia łyżew.
Lodowisko Muzrzasichle - Lodowisko przy stacji narciarskiej Murzasichle SKI
Lodowisko Hajduk w Murzasichlu - Lodowisko sztucznie mrożone, oświetlone, rolbowane - przygotowywane maszyną. W wypożyczalni 400 par łyżew. Piękny widok na Tatry.
Lodowisko u Daniela Zakopane - Profesjonalnie przygotowane i oświetlone 600 m2 tafli lodu. Nauka jazdy na łyżwach, dogodne warunki dla maluchów, pingwinki do jazdy. Dojazd to kilka minut z centrum Zakopanego. Do dyspozycji gości darmowy parking dla samochodów osobowych oraz autobusów. Przy lodowisku znajduje się karczma z wieloletnią tradycją "U Daniela".
Miejska Hala Lodowa - Nowy Targ - W obiekcie Miejskiej Hali Lodowej znajduje się kryta tafla lodowa o wymiarach 30x60 metrów oraz widownia ma 2 362 miejsca siedzące. W hali odbywają się mecze hokejowe. Miasto Nowy Targ zaprasza również osoby indywidualne oraz grupy na Ślizgawkę w soboty i niedziele - godziny według harmonogramu na stronie internetowej.
Lodowisko Nowy Targ - Burmistrz Miasta serdecznie zaprasza wszystkich do skorzystania z lodowiska na nowotarskim Rynku tuż przed ratuszem. Nie trzeba nawet mieć własnych łyżew, by spróbować swoich sił na sztucznym lodzie. Przy obiekcie działa wypożyczalnia łyżew.
Trasy do narciarstwa biegowego.
Białka Tatrzańska:
Trasa przy wyciągu Kotelnica - O długości 4,5 km, dobrze przygotowana, oświetlona, w pobliżu znajduje się karcza oraz oczywiście cały kompleks wyciągów.
Trasa pod Grapą - Długość 7 km, prowadzi pomiędzy ośrodkami narciarskimi Banią i Kaniowką. W okolicy znajduje się wypożyczalnia oraz kawiarnia.
Trasa „Sołtysi Potok” - Długość 10 km, jest to jedna z dłuższych tras biegowych na Podhalu, prowadzi ze szczytu Kotelnicy do rogatek Białki.
Zakopane - Trasa na Równi Krupowej. O długości 4 km, przeznaczona dla początkujących osób, jest to łatwa trasa bez większych wzniesień. Plusem tej lokalizacji jest oświetlenie, dzięki czemu biegać można nie tylko w dzień.
Pętla Centralnego Ośrodka Sportu - O długości 3 km, bardzo dobrze przygotowana, uważana za jedną z najbardziej profesjonalnych tras w Polsce, gdzie również trenuje Justyna Kowalczyk. Na miejscu wypożyczalnie oraz karczma, gdzie można odpocząć po biegach.
Pętla w okolicach drogi pod Reglami - Długość około 6 km. W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu i karczma.
Pętla na Harendzie - Długość 4 km, znajduje się po lewej stronie wyciągu. Trasa bardziej wymagająca, z podbiegami, która biegnie zboczem Gubałówki. Trasa warta odwiedzenia ze względu na piękną panoramę Tatr. Przy wyciągu znajduje się wypożyczalnia jak również karczma.
Kościelisko:
Trasa na Chotarzu - O długości 10 km, łatwa, choć po drodze czeka kila podjazdów. Na początku trasy znajduje się wypożyczalnia i parking.
Trasa w Kirach - Długość 4 km, płaskie odcinki sprzyjają osobą o słabszej kondycji.
Nowy Targ:
Trasa wokół rezerwatu "Bór" - Jedna z najdłuższych tras na Podhalu, długość 15 km, zaczyna się na lotnisku w Nowym Targu i biegnie dookoła rezerwatu „Bór”. Trasa bez większych przewyższeń lecz ze względu na długość przeznaczona dla osób wysportowanych. Pętla na osiedlu Bór, długość 5 km.
Trasa na Długiej Polanie - Długość 4 km na miejscu znajduje się wypożyczalnie, parking oraz karczma.
Szlaki górskie na zimowe wyprawy - Co warto zabrać na zimowy wypad w góry? Koniecznie zaopatrz się w raczki, to zdecydowanie podstawa przy zimowym wyjściu na każdy górski szlak. Oprócz tego pamiętaj, żeby w plecaku mieć zawsze termos z gorącą herbatą. Jak chodzić po górach zimą? Jeśli zaczynasz swoją przygodę z górami zimą to na początek wyrusz na krótki szlak dla początkujących.
Hala Gąsienicowa - Najpiękniejszy szlak w Tatrach zimą Najpiękniejsza dolina w Tatrach? Dla nas zdecydowanie Dolina Gąsienicowa nie ma sobie równych. Tutaj zobaczysz ogromne tatrzańskie szczyty, które przeglądają się w aż kilkunastu stawach doliny. Wyjątkowo urocza jest Hala Gąsienicowa z drewnianymi chatami i schroniskiem Murowaniec. To świetny kierunek wypad w góry zimą również z dziećmi. Hala Gąsienicowa zachwyca o każdej porze roku. Wiosną można tu zobaczyć kwitnące krokusy, latem halę zalewa fioletowa wierzbówka kiprzyca, a zimą dolinę przykrywa miękka puchowa kołdra śniegu. Z doliny mamy onieśmielający widok na pionowe ściany Świnicy, Kościelca i szczytów Orlej Perci. A co najważniejsze, do doliny Gąsienicowej możemy dotrzeć kilkoma wariantami szlaków.
Nosal - Widokowy i bezpieczny szlak w Tatrach zimą Nosal to jeden z popularniejszych szczytów w Tatrach, łatwych do zdobycia również zimą. Dlatego to idealna trasa dla początkujących, jak i rodzin z dziećmi. Co więcej, szlak na szczyt dostarcza nam zachwycających widoków na Tatry Wysokie, Zachodnie, Bielskie, a także na Gubałówkę i Zakopane. Dzięki takim panoramą nie musimy zapuszczać się na wysokogórskie szlaki, by móc je oglądać. Szlak na Nosal w Tatrach to również dobra propozycja na bezpieczny spacer w góry zimą. Często szlak na Nosal jest oblodzony i śliski, jednak jeśli tylko zaopatrzysz się w raczki, to nie będziesz mieć problemu z jego bezpiecznym przejściem. Co najważniejsze nie ma tutaj zagrożenia lawinowego, więc jak najbardziej nadaje się na zimowy wypad z dziećmi.
Dolina Kościeliska - Atrakcyjny szlak zimą w Tatry z dzieckiem O Dolinie Kościeliskiej zapewne słyszał każdy, dlatego też cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów. To druga najdłuższa dolina polskich Tatr, która liczy prawie 9 km. Spacerując wzdłuż szumiącego potoku Kościeliskiego możemy zachwycić się finezyjnymi formami wapiennych skał, zagłębić w tajemniczych otchłaniach jaskiń, wejść w labirynt wąwozów, czy też napawać niezwykłym widokiem tatrzańskich szczytów. Dolina Kościeliska skrywa naprawdę wiele niezwykłych atrakcji, a szlak, który prowadzi przez dolinę można pokonać śmiało z małymi dziećmi. Szczególnie zimą jest tutaj pięknie i bezpiecznie. Co więcej, na końcu wędrówki czeka na nas przyjemne schronisko na Hali Ornak, jakie jest głównym celem trekkingu wielu piechurów.
Polana Kalatówki i Hala Kondratowa - Tatry zimą Idealna propozycja na krótki spacer w Tatry z dzieckiem, albo przyjemny szlak zimą? Zdecydowanie szlak na Kalatówki i do Hali Kondratowej to świetny kierunek. Czeka tu na nas kilka atrakcji, jak widokowa polana ukryta w sercu Tatr, dwa klasztory i najmniejsze tatrzańskie schronisko. Jednym z łatwiejszych szlaków w Tatrach jest spacer do Polany Kalatówki z Kuźnic. Na tym przyjemnym i mało wymagającym szlaku mamy okazję poznać nieco historycznych ciekawostek w klasztorze Albertynek na Kalatówkach, czy pustelni Brata Alberta. Nasz spacer możemy wydłużyć także o kolejne zaciszne i mistyczne miejsce, czyli klasztor Albertynów na Śpiącej Górze. Jednak najpiękniejsze widoki czekają nas na Polanie Kalatówki oraz przy na Hali Kondratowej.
Rusinowa Polana i Gęsia Szyja - łatwy szlak dla początkujących Rusinowa Polana to świetny kierunek na wypad w Tatry dla osób, które zaczynają swoją przygodę z górami, rodzin z dziećmi, czy też wielbicieli bajecznych widoków. Co więcej, na Rusinową Polanę śmiało możesz wybrać się też zimą, szlak jest bezpieczny i bardzo malowniczy. Rusinowa Polana to też świetne wypadowe miejsce, skąd możemy ruszyć na wyższy szczyt, czyli Gęsią Szyję, która liczy 1489 m n.p.m. Choć jej wysokość jak na Tatry może nie jest powalająca, to jednak ze skalistego wierzchołka roztacza się genialna panorama na Tatry Wysokie z Gerlachem i Rysami na czele. W tej części Tatr zdecydowanie nie brakuje świetnych atrakcji. Latem na polanie możemy zobaczyć setkę pasących się tutaj owiec, a zimą zabrać dzieciaki na sanki. Dodatkowo zaledwie parę kroków od Rusinowej Polany jest ukryte w gęstym świerkowych lesie sanktuarium na Wiktorówkach. Właśnie tutaj masz okazję zajrzeć w progi drewnianej świątyni i odwiedzić symboliczny cmentarz ofiar gór, który jest idealnym miejscem zadumy.
Inne zimowe atrakcje
Kuligi zimowe - Zimowy kulig z pochodniami, przebiegający przez malownicze trasy Podhala. Możliwość zorganizowania ogniska z pieczeniem kiełbasek i kapelą góralską to wspaniały pomysł na dobrze spędzony czas. Dostępnych jest wiele ofert za równo w Bukowinie Tatrzańskiej jak i jej okolicach.
Snowlandia Śnieżny Labirynt - Pod Wielką Krokwią w Zakopanem otwarty został śnieżny labirynt - całość wykonana ze śniegu i lodu. Tuż obok Iglo z lodowymi sklepieniami. Aż 7 komnat połączonych korytarzami wydrążonych w ogromnej górze śniegu. W środku znajdują się wspaniałe rzeźby ze śniegu i lodu. Sprawdźcie cennik i czytajcie niżej o pozostałych atrakcjach Snowlandii. Od stycznia na Podhalu pogoda jest typowo zimowa, więc jest szansa, że budowla utrzyma się przez całe ferie zimowe, a może i jeszcze dłużej.
Zawody kumoterek - Wyścig dwuosobowej pary góralskiej po śniegu w małych saniach, używanych przez kumotra i kumoszkę. W wyścigach kumoterek powozi kumoter, a jego kobieta mocno trzyma się sań i poprzez balansowanie ciałem dba, by oboje nie wypadli z toru. W naszym regionie kumoterki odbywają się w okresie zimowym, jest to z pewnością warte zobaczenia widowisko.
Zjazd na „byle czym” - Bardzo ciekawe i śmieszne zawody Uczestniczy zjeżdżają ze stoku na własnoręcznie przygotowanych „pojazdach”. W zeszłym roku wystartowała na przykład ekipa „Kuwejtczyków”, zjeżdżająca na sankach w kształcie wielbłąda. Ludzka fantazja nie zna granic, na takich zawodach można się nieźle zainspirować. Zawody odbywają się w Białce Tatrzańskiej.
Akademicki Puchar Polski w Narciarstwie Alpejskim - Zawody w narciarstwie alpejskim, odbywające się każdego roku w Ośrodku Narciarskim HARENDA w Zakopanem. W imprezie biorą udział byli lub obecni członkowie Akademickiego Związku Sportowego. Ciekawa impreza, warto przyjść i pokibicować.
Nowotarskie Zimowe Zawody Balonowe - Cykliczna impreza, organizowana przez Aeroklub w Nowym targu i Frimę PCD Salami. Bardzo atrakcyjne i ciekawe widowisko, mające na celu promowanie sportu balonowego na Podhalu. Zawody odbywają się w marcu.
Sylwester w Zakopanem - Na ogromnej scenie, postanowionej specjalnie na tę okazję na Równi Krupowej, w samym centrum Zakopanego, wystąpi wiele gwiazd muzyki. W zeszłym roku, w imprezie pod gołym niebem wzięło udział ponad 60 tys. osób, a transmisję w telewizji oglądało aż 7 mln!
Puchar Świata w Skokach Narciarskich - Jest to impreza, której żaden szanujący się kibic skoków nie może przegapić. Udział w skokach to nie tylko okazja do zobaczenia na żywo najlepszych światowych sportowców, ale również do wspierania i kibicowania naszym skoczkom na żywo.
Góralski Karnawał - Coroczny, hucznie obchodzony góralski karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej przyciąga bardzo wiele osób. Góralskie kolędowanie, tańce zbójnickie, kumoterki, konkurs grup kolędniczych, wystawa owczarków podhalańskich, zawody strzeleckie. Wspaniała impreza, mnóstwo atrakcji i niezapomniane wrażenia.
Targi Bożonarodzeniowe w Nowym Targu - Nowy Targ, jak sama nazwa wskazuje, słynie z różnego rodzaju targów i jarmarków. Jednym z bardziej znanych są Targi Bożonarodzeniowe, organizowane co roku w grudniu. Swoje produkty prezentują tam firmy z całej Polski, rękodzielnicy i artyści, a także regionalni wytwórcy, tworzący w duchu kultury góralskiej. Doskonała okazja do zaopatrzenia się w świąteczne dekoracje i prezenty.
Góralskie kolędowanie - Skoro już jesteśmy przy Bożym Narodzeniu, to warto wiedzieć, że w tym okresie na terenie całego Podhala odbywają się wspólne góralskie kolędowania, zazwyczaj z kapelą i tańcem góralskim. Miejsca są różne: kościoły, muzea, sale kinowe.
PENSJONAT SEKUŁA***
Lokalizacja: ul. Wierch Olczański 108 , 34-530 Bukowina Tatrzańska
Godziny posiłków:
Śniadanie 08:00 - 10:00 Obiadokolacja 16:00 - 18:00
Doba hotelowa: 15:00 - 10:00
Telefon: +48 534 828 533
Mail: rezerwacje@pensjonatsekula.pl