Aktualnie jesteś tutaj: Strona główna / Atrakcje / Aktywny wypoczynek
Wyprawa do Morskiego Oka - To około 7,8 kilometrowa trasa wzdłuż urokliwej Doliny Rybiego Potoku, kończąca się największym i najpiękniejszym jeziorem Tatrzańskim, otoczonym najwyższymi szczytami Tatr Polskich. Dojście do Morskiego Oka zajmuje około 2 h 20 min. Zejście do Polanicy to czas około 1 h 50 min. Możliwy jest również dojazd do Polanicy za pomocą lokalnej komunikacji miejskiej .
Dolina Pięciu Stawów - Stanowi jedno z bardziej malowniczych miejsc w Tatrach. Schowana wysoko w górach jest zdecydowanie mniej oblegana przez turystów niż pozostałe duże tatrzańskie doliny. Nawet w sezonie letnim nie trudno znaleźć opustoszałe miejsce nad brzegiem Wielkiego Stawu, by w spokoju móc podziwiać szczyty otaczające dolinę.
Trasa z Palenicy Białczańskiej przez Wodogrzmoty Mickiewicza, Dolinę Roztoki i Siklawę, zakończona Schroniskiem PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich trwa ok 5h 30 min, dystans to ok 16 km.
Czarny Staw - Nazwa jeziora "Czarny Staw" pochodzi od ciemnego zabarwienia tafli wody, spowodowanego cieniem rzucanym przez okalające jezioro skalne ściany oraz obecnością sinicy Pleurocapsa polonica. Nawet w upalne, letnie dni nad brzegiem Czarnego Stawu jest dość chłodno, więc nie należy zapominać o cieplejszym ubraniu. Wejście od schroniska nad Morskim Okiem nad Czarny Staw zajmuje 50 minut, a zejście 40 minut.
Dolina Chochołowska - Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich i stanowiąca odnogę doliny Czarnego Dunajca. Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km. Cała trasa Doliną Chochołowską od bram do Polany Chochołowskiej ma 7,3 km długości, a jej przejście zajmuje około godziny i 40 minut. Na wycieczkę w obie strony należy zarezerwować sobie ok. 4 godzin.
Giewont - Masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Jego główny wierzchołek, Wielki Giewont, jest najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich położonym w całości na terenie Polski. Na Wielkim Giewoncie znajduje się 15-metrowy żelazny krzyż, obiekt pielgrzymek religijnych, ale również niezwykle niebezpieczne miejsce w czasie burzy. Wejście na Giewont to wielokilometrowa trasa z przewyższeniami rzędu 1000 metrów. Zależnie od obranego szlaku na wejście na szczyt trzeba liczyć 3–4 godziny.
Możliwe jest wynajęcie przewodnika, dzięki czemu poznamy szczegóły podziwianych przez nas miejsc i historię danego miejsca.
2.Wycieczki jednodniowe - Zorganizowane wycieczki to znany sposób na wspaniale spędzony czas. W naszym pensjonacie przy recepcji dostępne są ulotki z różnymi ofertami, wśród których znajdzie się coś dla każdego. Zainteresowani mogą zadzwonić na podany na ulotce numer kontaktowy i we własnym zakresie złożyć rezerwację.
3.Trasy rowerowe - Podczas pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej nie należy zapominać o wycieczkach rowerowych. Chwili relaksu na rowerze można zakosztować na specjalnej ścieżce. Szlak wzdłuż rzeki Białki ma 6 km i biegnie przy nabrzeżu. Ta widokowa trasa – dzięki niskiemu stopniowy trudności – doskonale nadaje się na rodzinną wycieczkę. Turyści często wybierają się także na wyprawy wzdłuż bukowiańskich wierchów do pobliskich miejscowości np. Gliczarów ,Białka. Wytrwali jadą na Skałki czy na Słowację (drogą do granicy w Jurgowie) lub wybierają inny dogodny dla siebie szlak. Możliwości na pewno nie brakuje. Bez wątpienia atutem Bukowiny jest fakt, że nie trzeba przywozić ze sobą sprzętu. Rowery i akcesoria sportowe można wynająć na miejscu w Bukowinie Tatrzańskiej oraz na terenie Białki Tatrzańskiej. Liczne, dobrze wyposażone wypożyczalnie oraz punkty serwisowe oferują przystępne ceny i fachową obsługę.
4. Skałki wspinaczkowe na Spiszu - Skały są położone w rejonie przełomu rzeki Białki, w okolicy wiosek Nowa Biała – Krempach, niedaleko miejscowości Nowy Targ oraz Bukowiny Tatrzańskiej. Kramnica znajduję się po wschodniej stronie rzeki, Obłazowa natomiast zachodniej. Kramica znajduje się w Pieninach Spiskich, Obłazowa w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Granicą między tymi mezoregionami jest Białka. Faktycznie jednak obydwie te skały są tego samego pochodzenia i stanowiły kiedyś jeden masyw, zostały rozcięte przez Białkę, która utworzyła w nich przełom o szerokości 100 m. Z obu skał rozpościera się wspaniały widok, zarówno na całą Kotlinę Nowotarską i rejon Spisza, jak i na panoramę Gorc, Pienin i Tatr
5.Monsterrloller - Nietypową atrakcją, która z pewnością zaintryguje wszystkich kolarzy górskich. Zjazd na tej niespotykanej hulajnodze terenowej oferuje rhSPORT. Można próbować na niej swoich sił na zboczach Kotelnicy Białczańskiej. Potrzebne są tylko odwaga, mocne nerwy i chęć przeżycia dobrej zabawy.
6.Stadnina Koni w Bukowinie - Górski Ośrodek Jeździecki istnieje od 1994r. Właścicielem jest Bogdan Pietrzyk, Instruktor Rekreacji ze specjalnością jeździectwo, Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej, a także absolwent Hodowli Koni i Jeździectwa na wrocławskiej Akademii Rolniczej. Stadnina organizuje imprezy integracyjne, rajdy konne, wycieczki konne, obozy jeździeckie, sekcje jeździeckie, a także można u nas skorzystać z nauki jazdy na ujeżdżalni bądź w terenie. Naszym wielkim atutem jest świetna lokalizacja, zaraz przy granicy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Tereny są więc wyjątkowo malownicze i myślę, że raz ujrzane zostają w pamięci przez długi czas.
7.Park liniowy - Park linowy "Złota Grań" położony jest na szczycie Gubałówki, 60m od górnej stacji kolei linowo-terenowej PKL w Zakopanem. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok. "Złota Grań" to jeden z największych parków w Polsce! Posiada 7 tras na różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód i oraz 700m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową. Dzięki specjanie przygotowanej trasie dla najmłodszych nasz park może stać się placem zabaw dla dzieci.
8.Rafting na rzece Dunajec - Rafting na Dunajcu odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Spływ pontonami przeznaczony jest zarówno dla uczestników zaawansowanych jak i początkujących. Dzięki temu mogą w nim brać udział również dzieci. Spływ odbywa się na 8-osobowych pontonach. Każdy uczestnik otrzymuje kapok i kask ochronny. Trasa spływu to około 8 km. Uczestnicy przepływają między skałami, których wysokość dochodzi do 300 m. Czas trwania spływu zależy od kondycji osób biorących w nim udział oraz poziomu. Przeważnie jednak nie przekracza trzech godzin.
9. Inne
PENSJONAT SEKUŁA***
Lokalizacja: ul. Wierch Olczański 108 , 34-530 Bukowina Tatrzańska
Godziny posiłków:
Śniadanie 08:00 - 10:00 Obiadokolacja 16:00 - 18:00
Doba hotelowa: 15:00 - 10:00
Telefon: +48 534 828 533
Mail: rezerwacje@pensjonatsekula.pl