Zmień ustawienia cookies
Pensjonat Sekuła Pensjonat Sekuła Panorama na Tatry Pensjonat Sekuła - Animacje Pensjonat Sekuła - Jacuzzi Pensjonat Sekuła - Grota Solna Pensjonat Sekuła - Sauna Pensjonat Sekuła - Łaźnia Pensjonat Sekuła - Bawialnia Pensjonat Sekuła - Bawialnia

Atrakcje latem

Bukowina Tatrzańska

Atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej - miejscowość położona u stóp Tatr, centrum narciarstwa, dysponująca 10 kolejami krzesełkowymi i 30 wyciągami narciarskimi, miejsce nieskażonej przyrody, czystych wód, gorących term, licznych tras wspinaczkowych, szlaków turystycznych, gościnnych kwater i wybornej kuchni regionalnej, miejsce styku trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej i romskiej, żywego folku i tradycyjnego rzemiosła. Będąc w Bukowinie warto zwiedzić Dom Ludowy.

 

Terma Bukovina

Terma Bukovina - Podhale , oprócz malowniczych gór bogate jest w liczne źródła wód mineralnych i termalnych. Doskonale wykorzystała to Bukowina Tatrzańska, gdzie powstały baseny geotermalne. Termy to doskonałe miejsce na relaks dla całej rodzin.

 

Terma Bania

Terma Bania - to niezwykle atrakcyjne miejsce, które łączy w sobie rozrywkę w parku wodnym, lecznicze właściwości wód termalnych oraz komfort SPA. Rekreacja dla rodzin, jak i grup zorganizowanych.

 

Morskie Oko

Morskie Oko - największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie. Wody Morskiego Oka otoczone są najwyższymi szczytami Tatr Polskich.

 

 

 

Dolina Pięciu Stawów

Dolina Pięciu Stawów - stanowi jedno z bardziej malowniczych miejsc w Tatrach. Schowana wysoko w górach jest zdecydowanie mniej oblegana przez tyrystów niż pozostałe duże tatrzańskie doliny. Nawet w sezonie letnim nie trudno znaleźć opustoszałe miejsce nad brzegiem Wielkiego Stawu, by w spokoju móc podziwiać szczyty otaczające dolinę.

 

Czarny Staw

Czarny Staw - Nazwa jeziora "Czarny Staw" pochodzi od ciemnego zabarwienia tafli wody, spowodowanego cieniem rzucanym przez okalające jezioro skalne ściany oraz obecnością sinicy Pleurocapsa polonica. Nawet w upalne, letnie dni nad brzegiem Czarnego Stawu jest dość chłodno, więc nie należy zapominać o cieplejszym ubraniu.

 

Dolina Chochołowska

Dolina Chochołowska - najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, znajdująca się na zachodnim skraju polskich Tatr Zachodnich i stanowiąca orograficznielewą odnogę doliny Czarnego Dunajca. Zajmuje obszar ponad 35 km² i ma długość ok. 10 km. Jest doliną walną. Administracyjnie leży na terenie wsi Witów.

 

Giewont

Giewont - masyw górski w Tatrach Zachodnich o wysokości 1894 m n.p.m. i długości 2,7 km. Jego główny wierzchołek,Wielki Giewont, jest najwyższym szczytem w Tatrach Zachodnich położonym w całości na terenie Polski. Na Wielkim Giewoncie znajduje się 15-metrowy żelazny krzyż na Giewoncie, obiekt pielgrzymek religijnych, ale również niezwykle niebezpieczne miejsce w czasie burzy.

 

Spływ Dunajcem

Spływ Dunajcem - Niewielkie, lecz jakże osobliwe pasmo górskie Pieniny, leży 30 km na północny wschód od Tatr, i stanowi środkową, najbardziej wysuniętą na północ część łańcucha skali wapiennych, zwanych Pienińskim Pasmem Skałkowym. Ciągnie się ono na długości ponad 500 km wąskim pasmem z zachodniej Słowacji przez Morawy, wzdłuż południowych stoków Beskidów Zachodnich aż do Marmaroszy w Rumunii. Każdy sposób zwiedzania tych stron jest przyjemnością, jednak prawdziwą ucztą jest spłynięcie regionalnymi tratwami jednym z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie.

 

Trzy Korony

Trzy Korony - Partię szczytową stanowi pięć turni zbudowanych z odpornych wapieni rogowcowych

 

 

 

Sokolica

Sokolica - Położona jest na obszarze Pienińskiego Parku Narodowego. Obok Trzech Koron jest najpopularniejszym celem wycieczek turystycznych. Szczyt jest kapitalnym punktem widokowym na przełom Dunajca, Pieniny Środkowe, Małe Pieniny, Magurę Spiską, Tatry Bielskie i Tatry Wysokie.

 

Wąwóz Homole

Wąwóz Homole - – znajduje się w Małych Pieninach, w miejscowości Jaworki. Jest to turystyczna ścieżka przekraczająca kilkakrotnie potok. Dawniej pokonywano go przeskakując po dużych kamieniach na jego dnie, co wymagało nieco zręczności, obecnie dla wygody turystów wykonano metalowe mostki

 

Wycieczki jednodniowe

Wycieczki jednodniowe - w swojej ofercie posiadamy również wycieczki zorganizowane , jednodniowe , są to:

1. Spływ Dunajcem w programie:

• spływ Dunajcem

• zamek w Niedzicy

• zwiedzanie zapory wodnej

• przepłynięcie statkiem z Czorsztyna do Niedzicy

• zwiedzanie zabytkowego Kościółka w Dębnie

 

2. Morskie Oko w programie:

dojazd na Polanę Palenicę pod Morskie Oko

zapoznanie się z panoramą Tatr na Głodówce

 

3. Dookoła Tatr w programie:

Jaskinia Demanowska

Zamek Orawski

Liptowski Makulasz

 

4. Tatry Wysokie w programie:

Jaskinia Bielska

Szczyrbske Jezioro

Stary Smokowiec

 

Szczegółowe informacje dotyczące ceny, terminu oraz zapisy w Recepcji.

 

Trasy rowerowe

Trasy rowerowe - podczas pobytu w Bukowinie Tatrzańskiej nie należy zapominać o wycieczkach rowerowych. Chwili relaksu na rowerze można zakosztować na specjalnej ścieżce. Szlak wzdłuż rzeki Białki ma 6 km i biegnie przy nabrzeżu. Ta widokowa trasa – dzięki niskiemu stopniowy trudności – doskonale nadaje się na rodzinną wycieczkę. Turyści często wybierają się także na wyprawy wzdłuż bukowiańskich wierchów do pobliskich miejscowości np. Gliczarów ,Białka. Wytrwali jadą na Skałki czy na Słowację (drogą do granicy w Jurgowie) lub wybierają inny dogodny dla siebie szlak. Możliwości na pewno nie brakuje. Bez wątpienia atutem Bukowiny jest fakt, że nie trzeba przywozić ze sobą sprzętu. Rowery i akcesoria sportowe można wynająć na miejscu w Bukowinie Tatrzańskiej oraz na terenie Białki Tatrzańskiej. Liczne, dobrze wyposażone wypożyczalnie oraz punkty serwisowe oferują przystępne ceny i fachową obsługę.

 

Skałki wspinaczkowe na Spiszu

Skałki wspinaczkowe na Spiszu - Skały są położone w rejonie przełomu rzeki Białki, w okolicy wiosek Nowa Biała – Krempach, niedaleko miejscowości Nowy Targ oraz Bukowiny Tatrzańskiej. Kramnica znajduję się po wschodniej stronie rzeki, Obłazowa natomiast zachodniej. Kramica znajduje się w Pieninach Spiskich, Obłazowa w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej. Granicą między tymi mezoregionami jest Białka. Faktycznie jednak obydwie te skały są tego samego pochodzenia i stanowiły kiedyś jeden masyw, zostały rozcięte przez Białkę, która utworzyła w nich przełom o szerokości 100 m. Z obu skał rozpościera się wspaniały widok, zarówno na całą Kotlinę Nowotarską i rejon Spisza, jak i na panoramę Gorc, Pienin i Tatr

 

Zamek w Niedzicy i Czorsztynie

Zamek w Niedzicy i Czorsztynie - Najsławniejszą atrakcją turystyczną Niedzicy są dwa zamki królujące nad Zalewem Czorsztyńskim, pierwszy z nich Zamek Niedzica, drugi Zamek Czorsztyn oraz Jezioro Czorsztyńskie będące wodną atrakcja regionu. Rejs Statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim -Rejs, umożliwia nieco inną formę zwiedzania malowniczych terenów położonych w okolicach zbiornika Czorsztyńskiego. W czasie jego trwania możemy podziwiać nie tylko same góry, które wyglądają naprawdę monumentalnie, ale także ruiny zamku Czorsztyńskiego, skansen na półwyspie Stylchen, zamek Dunajec w Niedzicy, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych atrakcji zarówno architektonicznych jak i przyrodniczych.

 

Monsterroller

Monsterroller - nietypową atrakcją, która z pewnością zaintryguje wszystkich kolarzy górskich. Zjazd na tej niespotykanej hulajnodze terenowej oferuje rhSPORT. Można próbować na niej swoich sił na zboczach Kotelnicy Białczańskiej. Potrzebne są tylko odwaga, mocne nerwy i chęć przeżycia dobrej zabawy.

 

Stadnina Koni w Bukowinie

Stadnina Koni w Bukowinie - Górski Ośrodek Jeździecki istnieje od 1994r. Właścicielem jest Bogdan Pietrzyk, Instruktor Rekreacji ze specjalnością jeździectwo, Przodownik Górskiej Turystyki Jeździeckiej, a także absolwent Hodowli Koni i Jeździectwa na wrocławskiej Akademii Rolniczej.  Stadnina organizuje imprezy integracyjne, rajdy konne, wycieczki konne, obozy jeździeckie, sekcje jeździeckie, a także można u nas skorzystać z nauki jazdy na ujeżdżalni bądź w terenie. Naszym wielkim atutem jest świetna lokalizacja, zaraz przy granicy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Tereny są więc wyjątkowo malownicze i myślę, że raz ujrzane zostają w pamięci przez długi czas.

 

Sabałowe Bajania

Sabałowe Bajania - "Sabałowe Bajania" to ogólnopolski konkurs gawędziarzy, instrumentalistów i śpiewaków. Zrodził się z pielęgnowanej na Podhalu tradycji przekazywania opowieści, miłości do tańca, śpiewu i tradycyjnej muzyki góralskiej.  Pierwsze "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej zorganizowano w 1967 roku. Były konkursem gawędziarzy i instrumentalistów.

 

Ognisko w plenerze

Ognisko w plenerze – przejazd zaprzęgami konnymi na polanę na której rozpalamy góralską watrę. Posiady przy herbacie góralskiej i pieczeniu kiełbasek (menu do ustalenia)

 

 

 

Park liniowy

Park liniowy - Park linowy "Złota Grań" położony jest na szczycie Gubałówki, 60m od górnej stacji kolei linowo-terenowej PKL w Zakopanem. To idealne miejsce na aktywny wypoczynek przez cały rok. To również świetne miejsce na imprezy integracjyne dla firm. "Złota Grań" to jeden z największych parków w Polsce! Posiada 7 tras na różnych stopniach trudności, ponad 100 przeszkód  i oraz 700m zjazdu na tyrolkach, 16 metrowy pal oraz ściankę wspinaczkową. Dzięki specjanie przygotowanej trasie dla najmłodszych nasz park może stać się placem zabaw dla dzieci.

 

Wycieczki piesze z przewodnikiem

Wycieczki piesze z przewodnikiem - wycieczki łatwe – nie wymagają przygotowania kondycyjnego, w sam raz dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych lub na rozgrzewkę przed trudniejszymi trasami.  Wycieczki trudniejsze – znakowanymi szlakami Tatr Polskich i Słowackich przeznaczone dla odrobinę bardziej wymagających turystów. Konieczne jest przygotowanie kondycyjne na pokonywanie dłuższych podejść oraz trudniejszych technicznie odcinków trasy.

 

Rafting na rzece Dunajec

Rafting na rzece Dunajec - Rafting na Dunajcu odbywa się na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Spływ pontonami przeznaczony jest zarówno dla uczestników zaawansowanych jak i początkujących. Dzięki temu mogą w nim brać udział również dzieci. Spływ odbywa się na 8-osobowych pontonach. Każdy uczestnik otrzymuje kapok i kask ochronny. Trasa spływu to około 8 km. Uczestnicy przepływają między skałami, których wysokość dochodzi do 300 m. Czas trwania spływu zależy od kondycji osób biorących w nim udział oraz poziomu. Przeważnie jednak nie przekracza trzech godzin.

 

Kolejka wąskotorowa na Słowacji

Kolejka wąskotorowa na Słowacji - Znany i atrakcyjny ośrodek narciarski leży nad jeziorem o tej samej nazwie, na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Štrbské Pleso jest jedną z kilku miejscowości, które tworzą kompleks o nazwie Vysoké Tatry, a do którego należy m.in. Tatrzańska Łomnica i Stary Smokowiec. Te trzy miejscowości są połączone tatrzańską kolejką wąskotorową i obowiązuje na nie jeden skipass. Štrbské Pleso jest sławnym i głównym ośrodkiem klasycznych dyscyplin narciarskich, biegów i skoków. W 1970 r. było miejscem Mistrzostw Świata w Dyscyplinach Sportowych. Corocznie odbywają się tu zawody o Puchar Europy i Puchar Świata FIS oraz liczne imprezy i zawody na śniegu.

 

Oferty specialne
spa